Gabinet dietetyczny

Dietetyk

Kliniczny Konin

W naszym Centrum możesz skorzystać z usług dietetyka w zakresie:

  • diet klinicznych choroby tarczycy (Hashimoto), IO, cukrzyca typu 2, zaburzenia lipidowe, nadciśnienie;
  • konsultacji przed operacją bariatryczną oraz żywienia po zabiegu;
  • diet odchudzających oraz budujących masę;
  • diet sportowych i żywienia sportowców, wzmocnienie w okresie rekonwalescencji (powrót po kontuzji);
  • edukacji i zmiany nawyków żywieniowych;
  • analizy składu ciała i omówienia wyników.

Z kim będziesz

współpracować?

Dietetyk Kliniczny

Trener Medyczny

mgr Paweł Poniecki

Jestem magistrem dietetyki klinicznej oraz trenerem
z akredytacją SCEC & NSCA. Zajmuje się problemem otyłości wśród społeczeństwa. Łącze profesjonalną wiedzę z zakresu żywienia oraz treningu. Dlatego moi pacjenci osiągają tak spektakularne wyniki. Od 2020 roku prowadzę prywatną praktykę dietetyczną, mam na swoim koncie wiele szkoleń i wykładów, zarówno jako uczestnik jak i prelegent.

W jaki sposób możesz się umówić?

726-320-850

Zapraszam Cię na moją stronę

Gabinet dietetyczny konin

Dietetyk Kliniczny

mgr Weronika Bryl

Jestem Absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku dietetyka. Zdobytą wiedze z zakresu zdrowego żywienia regularnie porzerzam poprzez uczestnictwo w ogólnopolskich konferencjach naukowych, kursach oraz licznych webinarach. Swoją uwagę szczególnie skupiam na problemach żywieniowych osób z nadwagą i otyłością oraz związanym z nimi zespołem metabolicznym. Temat zaburzeń lipidowych, insulinooporności, nadciśnienia tętniczego oraz chorób tarczycy jest mi bardzo bliski. W 2022r. dołączyłam do teamu Metamorphose, gdzie codziennie zdobywam duże doświadczenie w pracy z pacjentami, a także dzięki współpracy z całym zespołem. Bycie częścią Metamorphose pozwoliło mi również na prowadzenie kilku własnych szkoleń z zakresu zdrowego żywienia dla dzieci w szkołach podstawowych oraz dla pracowników firm. Na codzień oprócz przygotowywania zaleceń żywieniowych i jadłospisów dla pacjentów spotykam się z każdym z klientów na recepcji. Pod moim okiem odbywają się pomiary składu ciała oraz antropometryczne, które pozwalają sprawdzać etap drogi do wyznaczenego celu każdego z podopiecznych.

W jaki sposób możesz się umówić?

726-320-850

Psychodietetyk

mgr Karolina Leśniewska

Jestem mgr dietetyki oraz psychodietetykiem. Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (2020r.) oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni (2022r.). Cały czas uczęszczam na kursy i szkolenia, dzięki którym poszerzam swoją wiedzę.

Pracuję z osobami, które są po wielu próbach odchudzania. Z osobami, które tracą nadzieję, że uda im się schudnąć na lata.

W jaki sposób możesz się umówić?

726-320-850

Psychodietetyk Konin

Oferta

gabinetu dietetycznego

Konsultacja dietetyczna

150

Pierwsze spotkanie (60min)

Wywiad żywieniowy

Analiza składu ciała

Omówienie wyników

Dostosowanie narzędzi do osiągnięcia celu (plan żywieniowy, edukacja żywieniowa)

Jak przygotować się do

wizyty?

Badania laboratoryjne

Glukoza na czczo, profil lipidowy, TSH, FT3/FT4/antyTPO (W przypadku podejrzenia niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Osoby przewlekle zmęczone, problemy z tarczycą w rodzinie), dodatkowe: insulina na czczo, ALAT, CRP, ferrytyna, kwas moczowy, kortyzol.

Dzienniczek żywieniowy

Proszę o bieżące zapisywanie wszystkich spożytych produktów i wypitych napojów w ciągu  3 wybranych dni. Proszę, aby było to 2 dni powszednie i 1 dzień z weekendu (sobota lub niedziela).

Sprawdź efekty naszych

podopiecznych

Jak wygląda dieta naszych pacjentów

Odpowiadamy na wasze

pytania

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk zajmuje się aspektami żywienia pacjenta. Planuje i zajmuje się oceną diety, tak aby ta nie powodowała rozwinięcia się chorób metabolicznych, przyczyniała się do redukcji tkanki tłuszczowej jak i samej jakości zdrowia. Przeprowadza analizy dietetyczne, planuje spersonalizowane diety oraz edukuje pacjentów z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych. Pracuje z osobami zdrowymi jak i posiadającymi choroby takie jak otyłość, cukrzyca czy zaburzenia odżywiania.

Ile kosztuje dobry dietetyk

Koszty usług dobrego dietetyka w Polsce mogą znacznie się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia czy zakresu usług. Ceny mogą obejmować:

  • Konsultację wstępną koszt od 100 do 300zł
  • Kolejne wizyty/ wizyty kontrolne od 80 do 200zł
  • Indywidualny plan żywieniowy od 200 do 500zł
  • Pakiety usług obejmujące kilka konsultacji i plan, które zaczynać się mogą od 500zł wzwyż

Jakie choroby leczy dietetyk?

Dietetyk wspiera choroby związane z odżywianiem jak i metaboliczne, czyli otyłość, cukrzyca typu 1 i 2, choroby serca, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia lipidowe (wysoki cholesterol). Pracuje również z osobami cierpiącymi na celiakię, nietolerancje pokarmowe, zespół jelita drażliwego oraz inne schorzenia przewodu pokarmowego. Pomaga w wyrobieniu dobrych nawyków żywieniowych u osób cierpiących na zaburzenia odżywiania.

Co bada dietetyk?

Dietetyk ocenia różne aspekty odżywiania i zdrowia swoich pacjentów. Bada nawyki, analizuje dzienniczki żywieniowe i ocenia spożycie składników odżywczych. Przeprowadza także pomiary analizy składu ciała oraz antropometryczne, które pozwalają określić BMI, procent tkanki tłuszczowej, poziom nawodnienia, ilość masy mięśniowej. Analizuje też wyniki badań laboratoryjnych poziomu glukozy, cholesterolu, witaminy D, aby zrozumieć stan zdrowia pacjenta i dostosować indywidulany plan żywieniowy.

Czy dietetyk pomoże mi schudnąć?

Tak, dietetyk pomoże Ci schudnąć. Opracowując spersonalizowany plan żywieniowy dostosowany do twoich potrzeb, celów i stylu życia. Będzie monitorować twoje postępy, dostosowywać jadłospis w miarę twoich zmieniających się potrzeb, aby osiągnąć trwałe rezultaty w zdrowy sposób.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka ?

Pierwsza wizyta u dietetyka obejmuje szczegółowy wywiad odnośnie odżywiania, nawyków żywieniowych i stylu życia. Może też przeprowadzić pomiary pomagające określić BMI, procent tkanki tłuszczowej czy obwody ciała. Omówi twoje oczekiwania odnośnie diety, zidentyfikuje ewentualne problemy zdrowotne oraz twoje preferencje żywieniowe. Wizyta służy zebraniu informacji niezbędnych do stworzenia spersonalizowanej diety.

Czego nie robić na wizycie u dietetyka?

Podczas wizyty unikaj zatajania informacji o swoich nawykach żywieniowych, ponieważ szczerość jest kluczowa do uzyskania odpowiedniej pomocy. Nie lekceważ zaleceń i planów dietetycznych oraz unikaj nierealistycznych oczekiwań dotyczących szybkiej utraty masy ciała. Staraj się także nie spóźniać na wizytę i być przygotowanym do rozmowy o swoim zdrowiu i stylu życia.

Czy trzeba się rozbierać u dietetyka?

Nie, nie trzeba się rozbierać u dietetyka. W trakcie wizyty mogą być przeprowadzane pomiary takie jak pomiar masy ciała i obwodu ciała, które zazwyczaj wykonuje się w lekkiej odzieży. Dietetyk będzie dbał o twój komfort i prywatność podczas takich procedur.

Kiedy warto udać się do dietetyka?

Na wizytę do dietetyka warto udać się, gdy chcesz schudnąć lub przytyć w zdrowy sposób. Jeśli występują problemy zdrowotne związane z odżywianiem takie jak cukrzyca, nadciśnienie, celiakia lub jeśli posiadasz alergie pokarmowe lub nietolerancje. Dietetyk pomoże też w nabraniu zdrowych nawyków żywieniowych, przygotowaniu do zawodów sportowych czy w okresie ciąży i laktacji.

Kiedy zgłosić się do dietetyka ?

Zgłoś się do dietetyka, gdy masz trudność z utratą lub przyrostem masy ciała, zdiagnozowano u ciebie schorzenia związane z dietą, takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy celiakia albo z problemami dotyczących alergii lub nietolerancji pokarmowych. Warto też skonsultować się z dietetykiem, gdy masz w planach poprawę swoich nawyków żywieniowych lub jesteś w ciąży.

Po czym poznać dobrego dietetyka?

Dobrego dietetyka można poznać po odpowiednim wykształceniu jak i dodatkowych kursach dokształcających. Dobry dietetyk powinien też posiadać cechy takie jak bycie komunikatywnym, empatycznym i posiada umiejętności do dostosowania zaleceń do twoich indywidulanych potrzeb. Wskaźnikiem może także być pozytywne opinie oraz rekomendacje od innych pacjentów, które świadczą o jego skuteczności i kompetencjach.

Czy wizyta u dietetyka jest na nfz?

Wizyta u dietetyka zazwyczaj nie jest refundowana przez NFZ. Koszty wizyty są pokrywane przez pacjenta w całości. Mogą występować wyjątki, ale w większości przypadków koszt zostaje pokryty przez pacjenta.

Z jakimi problemami do dietetyka?

Do dietetyka przychodzą pacjenci z problemami takimi jak otyłość, choroby metaboliczne, zaburzenia odżywiania, cukrzyca oraz alergia i nietolerancja pokarmowa. Pacjenci przychodzą również z problemami z utrą lub wzrostem masy ciała. Częstymi przypadkami są także osoby, które pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, które pomogą w zachowaniu zdrowia na długie lata.

Czy dietetyk zleca badania ?

Dietetyk może rekomendować wykonanie określonych badan i zasugerować, które wyniki mogą być pomocne w dostosowaniu diety. Pacjent następnie może udać się do lekarza w celu zlecenia badan i uzyskania wyników, które dietetyk wykorzysta do opracowania spersonalizowanego planu żywieniowego.

Ile kosztuje dieta u dietetyka?

Koszt diety opracowanej przez dietetyka może różnić się w zależności od zakresu usług, lokalizacji, a także doświadczenia. Koszt ułożonego planu żywieniowego może również zależeć od złożoności problemu, z którym przychodzi pacjent. Ceny mogą obejmować także dodatkowe spotkania:

  • Konsultację wstępną koszt od 100 do 300zł
  • Kolejne wizyty/ wizyty kontrolne od 80 do 200zł
  • Indywidualny plan żywieniowy od 200 do 500zł
  • Pakiety usług obejmujące kilka konsultacji i plan, które zaczynać się mogą od 500zł wzwyż

Dietetycy mogą oferować również dodatkowe usługi takie jak analiza składu ciała, wsparcie online, czy konsultacje telefoniczne.

Czy odchudzanie z dietetykiem jest skuteczne?

Odchudzanie z dietetykiem będzie skuteczniejsze niż samemu, ponieważ dietetyk opracuje dla nas spersonalizowany plan żywienia, który będzie uwzględniać indywidulane potrzeby i cele. Dzięki profesjonalnym poradom łatwiej będzie kontrolować kaloryczność diety, wyrobić zdrowe nawyki i osiągnąć trwałe rezultaty w zdrowy sposób. Regularne monitorowanie i potrzebne zmiany zwiększają szanse na szybsze osiągnięcie celu.

Sprawdź nasze najnowsze

artykuły

Kontakt

Centrum Treningu Personalnego Fizjoterapii i Dietetyki
Recepcja

+48 726320850

ul. Jana Pawła II 72

Gabinet dietetyczny

+48 726320850

Dietetyk Paweł Poniecki

Weronika Bryl 

Koszyk
Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.
Sklep
0 items Koszyk
My account